ଏବେ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସାହାଯ୍ୟରେ କରିପାରିବେ ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ ଭିଡିଓ-ଅଡିଓ କଲ; କିପରି ଜାଣନ୍ତୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟେକ୍ କମ୍ପାନୀ ଗୁଗୁଲ ନିକଟରେ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ ଆପ୍ ଭିଡିଓ ଏବଂ ଅଡିଓ କଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଗୁଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟରୁ ହୋଇପାରିବ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ
ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ ଏବଂ ଏହାର କିଛି ବିକଳ୍ପ ଯେ କୌଣସି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ହୋମ ସ୍କ୍ରିନରୁ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟକୁ ଟ୍ରିଗର କରି ସହଜରେ ଆକ୍ସେସ୍ ହୋଇପାରିବ।

ପୂର୍ବରୁ, ଗୁଗୁଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଭଏସ୍ କଲ୍ କରାଯାଇପାରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତା କେବଳ ନେଟୱାର୍କ କଲ୍ କରିବାର ସୁବିଧା ପାଇଥିଲେ ।ଯେତେବେଳେ ଭିଡିଓ କଲ୍ କେବଳ ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ କିମ୍ବା ଡୁଓ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇପାରୁଥିଲା ।
ଏଥିପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟର ସୁବିଧା ଫୋନରେ ରହିବା ଉଚିତ:
ଯଦି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଡିଭାଇସରେ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଆପ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ‘ଓକେ ଗୁଗୁଲ୍’ କିମ୍ବା ‘ହେ ଗୁଗୁଲ୍’ କହି ସିଧାସଳଖ ସକ୍ରିୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ତଥାପି, ଫୋନରେ ମିଳୁଥିବା ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ବଟନ୍ କିମ୍ବା ହୋମ୍ ବଟନ୍ କୁ ଦବାଇ ଗୁଗୁଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟର ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରିବ ।

ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶଟି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ:

ଯେତେବେଳେ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଖୋଲା ଅଛି, ‘ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ କଲ୍ ଟୁ (କଣ୍ଟାକ୍ଟ-ନାମ)’ କିମ୍ବା ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ ଆପରେ ‘କଲ୍ (କଣ୍ଟାକ୍ଟ-ନାମ)’ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେହି ସମୟରେ, ଭିଡିଓ କଲ୍ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ‘ହ୍ଵାଟସଆପ୍ସ ଭିଡିଓ କଲ୍ ଟୁ (କଣ୍ଟାକ୍ଟ-ନାମ)’ କରନ୍ତୁ | ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଶୀଘ୍ର କରିବା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କର ଡାକ ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡିହେବ, ବିଶେଷକରି ଉପଭୋକ୍ତା ଯାହାକୁ ଅଧିକ କଲ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ପଡେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.