ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ, ଆସନ୍ତା ମାସରେ ‘ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କମ୍ପାନୀ ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ ଏକ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ଚାଇନାର ଉତ୍ପାଦ ବଏକଟ ଅଭିଯାନ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଏଥର କମ୍ପାନୀ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିବା PLI ଯୋଜନାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ନୂତନ ଉପକରଣର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି। ବଜେଟ୍ ଅନୁକୂଳ ପରିସରରେ ନୂତନ ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଏକ ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ରେଞ୍ଜ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ବଜେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ଭିତରେ ଏବଂ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ହେବ | ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଡିଭାଇସରେ ମିଡିଆଟେକ ହେଲିଓ ଚିପସେଟ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବ ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ନୂତନତମ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ସଂସ୍କରଣରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ।

କମ୍ପାନୀର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ରାହୁଲ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଅତୀତରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ସରକାରୀ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ ଏହାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ନୂଆ ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାର ସୂଚନା ଟିଜ କରିଛି। ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ନୂତନ ଡିଭାଇସ୍ ଲଞ୍ଚ କରିନାହିଁ | ତଥାପି, କମ୍ପାନୀ ପୁରୁଣା ଫୋନ୍ ସହିତ ବଜାରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛି |

ଶେଷ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ iOne Note ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା | କ୍ରେତାମାନେ ଏହାକୁ କିଣି ପାରିବେ ଏବଂ ଅନଲାଇନ୍ ତାଲିକାରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୮,୧୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି | ଚାଇନା ବିରୋଧୀ ଧାରା ଦ୍ୱାରା ମାଇକ୍ରୋମାକ୍ସ ଉପକୃତ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। କମ୍ପାନୀ ନୂଆ ଫୋନରେ ପ୍ରିମିୟମ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଦେବା ବିଷୟରେ କହୁଛି |