Latest Odisha News

BREAKING NEWS

ମହାନଦୀ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଡଙ୍ଗା ଚାଳକ ଓ ଘାଟର ମାଲିକ ଗିରଫ

ଝାରସୁଗୁଡା: ମହାନଦୀରେ ପାଖାପାଖି ୫୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଯିବାରୁ ୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଡଙ୍ଗା ଚାଳକ ଓ ଡଙ୍ଗା ଘାଟର ମାଲିକକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ହେଲେ ଜିତ ପାଣ୍ଡେ ଓ ନାରାୟଣ ଭୋଇ । ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

BjdElectrycity

କିଛି ଲୋକ ଡଙ୍ଗା ଚାଳକ, ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଡଙ୍ଗାରେ ଯାଉଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦାୟୀ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଉତ୍ତର ଦାୟିତ୍ୱକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ଲାଇଫ୍ ଜ୍ୟାକେଟର ଅଭାବ ଏବଂ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ ପାଇଁ ଡଙ୍ଗାର ଉପଯୁକ୍ତତା ସମେତ ଡଙ୍ଗାର ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ। ଏସବୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସତ୍ତ୍ୱେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ କୌଣସି ଠୋସ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି।

୩ ଟି ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏହି ଡଙ୍ଗାଟି କ୍ଷମତାଠାରୁ ଅଧିକ ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଡଙ୍ଗା ଘାଟ ନିଲାମ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜାହାଜର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଉପଯୁକ୍ତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିନଥିବାରୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି।

ଆଞ୍ଚଳିକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଡଙ୍ଗାର ଲାଇସେନ୍ସ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ନବୀକରଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ନବୀକରଣ ଅଭାବର କାରଣ ଖୋଜିବା ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.