ଡିସ୍ ଟିଭି ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ଡି୨ଏଚ ଆଣିଲା, ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ଏସଟିବି ଏବଂ ମ୍ୟାଜିକ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ଆଣିଛି ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ରହିବ ଏହାର ଫିଚର୍ସ ଓ ଦାମ…

କେବୁଲ ଟିଭି ଅପରେଟର ଡି୨ଏଚ ଭାରତରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଉପକରଣ ଆଣିଛି | ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମଟି ହେଉଛି ଡି୨ଏଚ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ନାମକ ଏକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆଧାରିତ ସେଟ୍-ଟପ୍ ବକ୍ସ | ସେହି ସମୟରେ, ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ଡି୨ଏଚ ମ୍ୟାଜିକ୍ ନାମକ ଆମାଜନ ଆଲେକ୍ସା ସମର୍ଥନ ସହିତ ଏକ ଭଏସ୍ ସକ୍ଷମ ଷ୍ଟିକ୍ | ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଡି୨ଏଚ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ୩,୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରଚଳିତ ହୋଇଛି | ଏହି ମୂଲ୍ୟ ନୂତନ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ | ସେହି ସମୟରେ, ଯଦି ପୁରୁଣା ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଏହାକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୨,୪୯୯  ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏଥି ସହିତ, ଡି୨ଏଚ ମ୍ୟାଜିକ୍ ଷ୍ଟିକର ମୂଲ୍ୟ ୧,୧୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ଡି୨ଏଚ ଷ୍ଟ୍ରିମର ଫିଚର୍ସ:

 ଏହା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ୯ ପାଇ ରେ କାମ କରେ | ଏହା ଲାଇଭ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖିବାରେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ହେବ | ଏଥିରେ, ଓଟିଟି ଆପ୍ସ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇପାରିବ | ଏଥିରେ ଏକ ବିଲ୍ଟ-ଇନ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ, କ୍ରୋମକାଷ୍ଟ ଏବଂ ଡଲବି ଅଡିଓ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଏଥିରେ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଯେ କୌଣସି ଉପକରଣ ମାଧ୍ୟମରେ ସିଧାସଳଖ ଟିଭିରେ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

ଡି୨ଏଚ ମ୍ୟାଜିକ୍ ର ଫିଚର୍ସ:

ଏହି ଷ୍ଟିକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଡି୨ଏଚ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ସେଟପବକ୍ସ କୁ ଆଲେକ୍ସା ସକ୍ଷମ ସେଟପବକ୍ସ ରେ ରୂପାନ୍ତର କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଏହା ଏକ ଡଙ୍ଗଲ୍ ଏବଂ ଆଲେକ୍ସା ଆଧାରିତ ରିମୋଟ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ | ଏହି ମ୍ୟାଜିକ୍ ଷ୍ଟିକ୍କୁ ଭଏସ୍ କମାଣ୍ଡ୍ ଦେଇ, ଆପଣ ସେଟପବକ୍ସ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଏହି ଷ୍ଟିକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ କ୍ୟାବ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ, ଖବର ପଢିପାରିବେ, ରିମାଇଁଣ୍ଡର ସେଟ୍ କରିବେ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବେ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବେ |

ଗତ ବର୍ଷ ଡିସ୍ ଟିଭି ଭାରତରେ ଦୁଇଟି ସ୍ମାର୍ଟ ସଂଯୁକ୍ତ ଉପକରଣ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ଡିସ୍ ସ୍ମାର୍ଟ ହବ୍ ନାମକ ଏକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍-ଆଧାରିତ ସେଟ୍-ଟପ୍ ବକ୍ସ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ସେହି ସମୟରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଲେକ୍ସା ସ୍ମାର୍ଟ ଡଙ୍ଗଲ୍ ଲଞ୍ଚ  କଲା | ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଟିଭି ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଉଭୟ ଡି୨ଏଚ  ଏବଂ ଡିସ ଟିଭି ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ସମାନ ଅଟେ | ଡିସ୍ ସ୍ମାର୍ଟ ହବ୍ ସେଟ୍-ଟପ୍ ବକ୍ସ ନୂତନ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୩,୯୯୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପୁରୁଣା ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୨,୪୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ସମୟରେ, ଡିସ୍ ସ୍ମାର୍ଟ କିଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧,୧୯୯ ଟଙ୍କା |