ଆଜି ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସୁଯୋଗ

ପୁନେ: ଆଜି ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ । ପୁନେରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଆଗୁଆ ସିରିଜ କବଜା କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ତେବେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖେଳିବା ନେଇ ସସପେନ୍ସ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏଯାଏ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳି ନାହିଁ । ଯଦି ରୋହିତ ନଖେଳିବେ ଶିଖର ଧଓ୍ୱନଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଓପନ୍ କରି ପାରନ୍ତି ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରହିଛି । କ୍ୟାପଟେନ୍  କୋହଲି ଓ କେ. ଏଲ୍. ରାହୁଲ ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳକୁ ବିଜୟ କରାଇବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଏକଦିବସୀୟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିପାରନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ । ସେ ଖେଳିଲେ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡର ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳି ହେବ । ଶ୍ରେୟସ ଆୟାର ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ ।

ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବ୍ରଦର୍ସ । ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରିଥିବା କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କଠାରୁ ପୁଣି ଥରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଆଶା କରାଯାଉଛି । ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଫେଲ୍ ମାରିଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଚାଲିଲେ ଦଳ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବ ।

ସେହିପରି ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ସ୍କ୍ୱାଡକୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି ଯୁଜବେନ୍ଦର ଚହଲ । କୁଳଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସେ ଖେଲି ପାରନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ କୁଳଦୀପ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ୯ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୬୮ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଫାଷ୍ଟ ବୋଲିଂରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ନାହିଁ କୋହଲି । ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ପ୍ରସିଦ୍ଧି କୃଷ୍ଣା ଓ ସାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ପୁଣି ଥରେ ରିପିଟ୍ କରିବ ଦଳ ।

ସେହିପରି ସିରିଜକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଭରପୁର ଉଦ୍ୟମ କରିବ ଇଂଲିଶ ବାହିନୀ । ଅଧିନାୟକ ଇୟନ ମୋର୍ଗାନ ଆହତ କାରଣରୁ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ ବରାବର କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମୈଦାନୀକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଇଂଲଣ୍ଡ ।