Latest Odisha News

BREAKING NEWS

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦଣ୍ଡିତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ, କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ଦଳର ନୂଆ କୋଠା ଉଦଘାଟନ କରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କର ମୂଳଦୁଆ ଦୋହଲିଯାଇଛି। ଆଜି ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କୋର୍ଟ ଏକ ରାୟ ଦିଅନ୍ତି ସେତେବେଳେ କୋର୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି। ନ୍ୟାୟିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେଉଛି।

BjdElectrycity

ଯେଉଁମାନେ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରେ, ସେତେବେଳେ ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଓ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ବିରୋଧରେ ଆକ୍ରମଣ ହେଉଛି। କିଛି ଦଳ ମିଳିତ ଭାବେ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ସେତେବେଳେ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁ ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ‘ମୋଦୀ ସାଙ୍ଗିଆ’ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁରଟ କୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ସହ ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଏହି ଦଣ୍ଡ ଆଧାରରେ ଲୋକସଭା ସଚିବ ତାଙ୍କ ସଂସଦର ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନକୁ ସମଗ୍ର ବିରୋଧୀ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ସଂସଦର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ଆଦାନୀ ମାମଲାରେ ଜେପିସି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଆଜି ଦୁର୍ନୀତି ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଚେହେରା ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। ଦେଶ ନଜର ରଖିଛି। ଦୁର୍ନୀତି ଆମ ଦେଶ ପାଇଁ ଅନେକ କ୍ଷତି କରିଛି।ଗତ ୯ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଅଭିଯାନ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ କାଳରେ ଆମ ଦେଶର କିଛି ଲୋକ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଲୁଟ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ୨୨ ହଜାର କୋଟି କ୍ଷତି ହେବା ପରେ ସେମାନେ ବିଦେଶ ପଳାଇଲେ। ଆଜି ବିଜେପି ସରକାର ପ୍ରାୟ ୨୦ ହଜାର କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ପିଏମଏଲଏ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ ୫୦୦୦ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ଲୋକମାନେ ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଜେଲରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଲୋକମାନେ ମୋତେ କୁହନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ଦୁଇଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି, ଏବେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅ। ସେହି ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ବିଶ୍ରାମ ନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.