ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଡୁଛି ମହାମାରୀ, ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଏହି ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଢୁଛି ଭାଇରସ୍ ଭୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଛତିଶଗଡ଼ରେ କରୋନା କେସ୍ ଉପରମୁହାଁ । ସେଠି ବଢୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ । ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି । ୪ଟି ଜିଲ୍ଲା ନୂଆପଡ଼ା, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ବରଗଡ଼ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରତିଦିନ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେଇଛି । ଏସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବି ଅଧିକ ରହିଛି ।
ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଡୁଛି, ପଶ୍ଚିମରେ ବଢୁଛି
ଛତିଶଗଡ଼ରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାକୁ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୪ହଜାର ୧୭୪ ଆକ୍ରାନ୍ତ । ଏହି ସମୟରେ ନୂଆପଡ଼ାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୭୧ ସଂକ୍ରମିତ । ସେହିପରି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ଆଉ ୭୫ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ବାହାରିଛନ୍ତି । କଳାହାଣ୍ଡିରୁ ୨୯ ଓ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧୯ । ଆଜି ରାଜ୍ୟରୁ ମୋଟ୍ ୪୫୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ୪ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ କେବଳ ୧୯୪ ସଂକ୍ରମିତ ।
୪ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ 
ସେହିପରି ଏହି ୪ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବି କ୍ରମାଗତ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ୨୮ଶହ ୨୦ଟି କରୋନା ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ରହିଛି । ନୂଆପଡ଼ାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୩୩୨, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ୩୦୭, କଳାହାଣ୍ଡିରେ ୨୪୩ ଓ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ରହିଛି ୨୨୦ଟି କରୋନା ସକ୍ରିୟ ମାମଲା । ଏହି ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ କେବଳ ୧୧ଶହ ୨ଟି ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ରହିଛି ।
ଛତିଶଗଡ଼ରେ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରମୁହାଁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସୀମାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ପଜିଟିଭ୍ କେସ୍ ବଢୁଛି । ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ପ୍ରଶାସନ । ଏହା ସହ ସମ୍ୱଲପୁର, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ବି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବି ବଢ଼ିଛି ।