Latest Odisha News

ସ୍କ୍ରାଚ୍ କାର୍ଡରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲାଳସା ଦେଖାଇ ୧୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚୁନା ଲଗାଇଲେ ସାଇବର ଲୁଟେରା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ରାଜଧାନୀ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଠକେଇ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ସାଇବର ଠକେଇ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଠକମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କାର୍ଡ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ପୀଡିତା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି, ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

BjdElectrycity

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜଣେ ୪୫ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା ଅନଲାଇନ୍ ରିଟେଲର ମେସ୍‌ ଠାରୁ ଏକ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କାର୍ଡ ପାଇଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଡ ସହିତ ଏକ ନୋଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କାର୍ଡ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଏକ ମେସେଜ ପାଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ଆପଣ ୧୫.୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତିଛନ୍ତି।

ସ୍କ୍ରାଚ୍ କାର୍ଡରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ନୋଟରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ କଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ଉକ୍ତ ନମ୍ବରକୁ କଲ କଲେ, ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ମାଗାଗଲା। ଏହି କଲରେ ମହିଳାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ଲଟେରୀ ଜିତିବାର ମାତ୍ର ୪ ପ୍ରତିଶତ ପାଇବେ। ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଅବଶିଷ୍ଟ ରାଶି ପାଇବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଟିକସ ଦେବାକୁ ପଡିବ। କାରଣ ଏହିପରି ଲଟେରୀ, ଲକି ଡ୍ର ମଧ୍ୟ ଅନଧିକୃତ ଅଟେ। ଏହା ପରେ ଠକମାନେ ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ।

କ୍ରମଶ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଅନେକ ଥର ଟଙ୍କା ମାଗିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ମଧ୍ୟ ଠକମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଯେତେବେଳେ ଠକମାନେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଗଲେ, ମହିଳାଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ହେଲା। ସେ ଠକାମିର ଶିକାର ହେଲେ ବୋଲି ଭାବି ଥାନାକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କଲେ। ସେ ପୋଲିସକୁ ନିଜର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.