Latest Odisha News

କଂଗ୍ରେସର ‘ମିଶନ୍-୧୩୫’ କ’ଣ ? ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ ୱାର ରୁମ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସାତୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ତିନୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିଥିବା ଆସନ ଅପେକ୍ଷା ଏଥର ବିଜେପି ଅଧିକ ଆସନରେ ବିଜୟ ଦାବି କରୁଛି। ଏଥି ସହିତ ଯଥାସମ୍ଭବ ଆସନ ଦଖଲ କରିବା ହେଉଛି କଂଗ୍ରେସର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ। ଏଥିପାଇଁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ରଖାଯାଇଛି। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସର ୱାର ରୁମ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ୱ ସମାବେଶ, ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ, ଖବରକାଗଜ ହେଡଲାଇନ, ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଏବଂ ସର୍ଭେ ଭଳି ଦଳର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏହା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ।

BjdElectrycity

ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ୧୩୦ ଲୋକସଭା ଆସନ, ଯାହାକୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଆସିଛି। କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ସମସ୍ତ ସମ୍ବଳ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। ଦଳ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ୩୨୬ ଲୋକସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩୫ଟି ବର୍ଗ ସିଟ୍ ଅଛି ଯାହା ସହଜରେ ଜିତିପାରିବ। ଜାତି ସମୀକରଣ, ପ୍ରାର୍ଥୀ, ସଂରକ୍ଷଣ ଏବଂ ସମ୍ବିଧାନ ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏହି ଆସନଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି।

ୱାର ରୁମ୍ ସମୟ ସମୟରେ ସର୍ଭେ କରିଥାଏ। ଏହା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଏ। ୱାର ରୁମ୍ ବା ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରକୋଷ୍ଠର କାର୍ଯ୍ୟ ଅନେକ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ। ଏଠାରେ ଏକ ଦଳ ରହିଛି ଯାହା ସମଗ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବରରୁ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରେ ଏବଂ ଏକ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ, ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ କିମ୍ବା ସଚିବ ପାଇଲଟଙ୍କ ରାଲିରେ ଦାବି କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହି ୱାର ରୁମ୍ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ। ସୁନୀଲ କୋନୁଗୋଲୁଙ୍କ ସର୍ଭେରେ ସେହି ଆସନକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଟିମ ବଡ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଭିଡିଓ ପଠାନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ସେହି ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି।

ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। କେଉଁ ନେତାଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କେଉଁଠାରେ ହେବ? କେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେଉଁ ନେତାଙ୍କୁ ପଠାଇବେ? ଏହି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ୱାର ରୁମ୍ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ତାମିଲନାଡୁର ନେତା ସେନ୍ଥିଲଙ୍କୁ ୱାର ରୁମ୍‌ର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ ତାମିଲନାଡୁର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.