Latest Odisha News

ରାଜଧାନୀ ସ୍ଥିତ ଏକ ତିନି ମହଲା କୋଠାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨୭ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଣ୍ଡକା ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଥିବା ତିନି ମହଲା କୋଠାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଖବର ଲେଖା ହେବା ସୁଦ୍ଧା ୨୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏବେ ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ନିଆଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହିତ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଟିମ୍ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏବଂ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତେ ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ନିଆଁ ଦୁଇ ମହଲା ଉପରେ ବ୍ୟାପିଛି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳର କର୍ଡନ ଭିତରେ ରହିବା ସହିତ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ୨୪ଟି ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ୪୦ ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ପ୍ରଥମେ ଏକ ଫୋନ୍ କଲ ଆସିଥିଲା। ଡିଏଫଏସ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅତୁଲ ଗର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ ପାଖରେ ନିଆଁ ପ୍ରଥମେ ଲଗିଥିଲା। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ୧୦ଟି ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ପରେ, ଅନ୍ୟ ୧୪ ଗାଡିକୁ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।

ନିଆଁର ମାତ୍ରା ଦେଖି ଡ୍ରୋନ୍ କ୍ୟାମେରା ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଡ୍ରୋନର ଚିତ୍ର ଏବଂ ଭିଡିଓକୁ ଆଧାର କରି ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ନିଆଁ ଲିଭିନଥିଲା।

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଣ୍ଡକାଠାରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଘଟଣା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ। ସଂପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି ।ପ୍ରଶାସନ ରିଲିଫ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ଏନଡିଆରଏଫ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବ। ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଏବଂ ଆହତମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା।

ଦିଲ୍ଲୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ମଧ୍ୟ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତିର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରକୃତ ପରିସ୍ଥିତି କେବଳ ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଜଣା ପଡିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.