Latest Odisha News

BREAKING NEWS

୨୦୨୪ରେ ବିଜେପି ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ଜିତିବ, ମୋଦୀ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ: ଶାହ

ଗୌହାଟି: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଆସାମ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୪ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ଅମିତ ଶାହ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ରାଲିରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର କଂଗ୍ରେସ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆସନ ତୁଳନାରେ କମ୍ ସଂଖ୍ୟାରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବ। ଶାହା  ଏହି ରାଲିକୁ ଉଦବୋଧନ କରିବା ବେଳେ ୪୪ ହଜାର ୭୦୩ ଲୋକଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।

BjdElectrycity

ଅମିତ ଶାହ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କଂଗ୍ରେସକୁ କଡା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ବହୁତ ନକାରାତ୍ମକ ମନୋଭାବର ରାଜନୀତି କରେ। ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ସହ କଂଗ୍ରେସ ନୂଆ ସଂସଦ ଭବନର ଉଦଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବର୍ଜନ କରୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିବ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳର ମାନ୍ୟତା ହରାଇବ।

ବିରୋଧୀଦଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୂଆ ସଂସଦ ଗୃହର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହକୁ ବର୍ଜନ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ବୋଲି ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଅଛନ୍ତି।କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଏହାର ସହଯୋଗୀମାନେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଚ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି। ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଲୋକଙ୍କ ଆଦେଶ ପ୍ରତି ଅପମାନ। ଦେଶର ଲୋକମାନେ କଂଗ୍ରେସର ଇଚ୍ଛା ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ନୁହଁନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜେ ସବୁକିଛି ସ୍ଥିର କରେ, ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ। ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ବିଧାନସଭାର ଭୁମି ପୂଜନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ କାହିଁକି ଡକାଗଲା ନାହିଁ?

ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନକାରାତ୍ମକ ରାଜନୀତି ହେତୁ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ବାହାନା କରୁଛି ଯେ ନୂଆ ସଂସଦ ଗୃହକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଜରିଆରେ ଉଦଘାଟନ ହେବା ଉଚିତ ଉଦଘାଟନକୁ ବର୍ଜନ କରୁଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିରୋଧୀ-ଶାସିତ ରାଜ୍ୟରେ ଏପରି ଉଦାହରଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ, ସମ୍ପୃକ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ-ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପରି କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ନୂଆ ସଭାଗୁଡ଼ିକର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଉଦବୋଧନ ସମୟରେ ଶାହ କଂଗ୍ରେସ ନିୟମକୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଂସଦରେ କହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ଲୋକମାନେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏହି ଅଧିକାର ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ନ ଦେଇ ସେ ଲୋକଙ୍କ ରାୟକୁ ଅପମାନ କରୁଛନ୍ତି। ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସାମବାସୀଙ୍କୁ ବିଜେପି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି ଯେ ୨୦୨୧ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ୧ ଲକ୍ଷ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଯୋଗାଇ ଦେବେ। ଅଢେଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର ୮୬ ହଜାର ସରକାରୀ ଚାକିରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଅବଶିଷ୍ଟ ଚାକିରି ଆସନ୍ତା ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦିଆଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.