ଲଞ୍ଚ ହେଲା ନୋକିଆର ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନୋକିଆ ସି୨; ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଫିଚର୍ସ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୋକିଆ ସି୨ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ ସଂସ୍କରଣ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି ନୋକିଆ ସି୧ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ | ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ନୋକିଆ ସି୧ ର ନବୀକରଣ ସଂସ୍କରଣ ନୋକିଆ ସି୨ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ନୋକିଆ ସି ୨ ର ଦୁଇଟି ରଙ୍ଗ ପ୍ରକାର ଅଛି, ସାୟାନ୍ ଏବଂ ବ୍ଲାକ୍ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହି ଫୋନର ଫିଚର୍ସ ଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବା |

ନୋକିଆ ସି୨ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ ସଂସ୍କରଣ ଫିଚର୍ସ:
ଏହି ସର୍ବଶେଷ ନୋକିଆ ସି୨ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ ସଂସ୍କରଣରେ ୫.୭-ଇଞ୍ଚ୍ ଏଚଡ଼ି + ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି, ଏହାର ଅନୁପାତ ଅନୁପାତ ୧୮:୯1 | ଏହି ଫୋନରେ ୧.୪ ଗିଗାହର୍ଷ ୟୁନିସକ୍ କ୍ୱାଡ୍-କୋର୍ ପ୍ରୋସେସର୍ ଅଛି ଯାହାକି ୧ ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ ଗତି ଏବଂ ମଲ୍ଟିଟାସ୍କିଂ ପାଇଁ ୧୬ ଜିବି  ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଅଛି |

ମାଇକ୍ରୋ  ଏସଡ଼ି କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ୬୪ ଜିବି  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ସଫ୍ଟୱେର୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହି ସର୍ବଶେଷ ଫୋନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ୯.୦ ପାଇ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ ସଂସ୍କରଣରେ ଚାଲିଥାଏ |

୨୮୦୦ ଏମ୍ଏଏଚ ଅପସାରଣ ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟେରୀ ଫୋନକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବା ପାଇଁ ସେବା କରେ | ସଂଯୋଗୀକରଣ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଫୋନରେ ୪ଜି, ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ସଂସ୍କରଣ ୪.୨, ୱାଇ-ଫାଇ ୮୦୨.୧୧ ବି/ଜି/ଏନ, ଜିପିଏସ ଏବଂ ମାଇକ୍ରୋ ୟୁଏସବି ପୋର୍ଟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ଏହି ଫୋନରେ ୩.୫ ମିମି ଅଡିଓ ଜ୍ୟାକ୍, ଏଫଏମ ରେଡିଓ ଏବଂ ଅଲଗା ଗୁଗୁଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ବଟନ୍ ଅଛି। ଫୋନର ଲମ୍ବ-ମୋଟେଇ ୧୫୪.୮ x ୭୫.୫୯ x ୮.୮୫  ମିଲିମିଟର ଏବଂ ଓଜନ ୧୬୧ ଗ୍ରାମ |

ନୋକିଆ ସି୨ କ୍ୟାମେରା:
ନୋକିଆ ସି୨ ର କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଫୋନର ପଛ ଭାଗରେ ୫ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଅଟୋଫୋକସ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା, ଏଲଇଡି ଫ୍ଲାସ ସହିତ ଆପେଚର ଏଫ/୨.୨ ଅଛି | ସେଲଫି ଏବଂ ଭିଡିଓ କଲିଂ ପାଇଁ ଏକ ୫ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ସେନସର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୋକିଆ ସି୨ ର ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧତା ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ |