Latest Odisha News

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଦଙ୍ଗା ସ୍ଥିତି; ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ !

ଡେରାଡୁନ: ହଲଦ୍ୱାନୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇନ୍ଦିରା ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବେଆଇନ ମଦ୍ରାସା ଏବଂ ନମାଜ ସ୍ଥାନକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ସେନା ବଳ ସହିତ ଜେସିବି ନେଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ମୁସଲମାନ ମହିଳା ଓ ଯୁବକମାନେ ଏକ ବିରାଟ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରୋଧିତ ଜନତା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ଦଳ ଉପରକୁ ଢେଲା ମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦଙ୍ଗା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ହାଲଦ୍ୱାନୀରେ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିବାରୁ ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଅଭିଯାନ ହଟାଇବା ପରେ ହାଲଦ୍ୱାନୀ ବନବୁଲପୁରାରେ ହିଂସା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ନୈନିତାଲର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବନବୁଲପୁରାରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରି ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଧାମି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଦଳ ହାଲଦ୍ୱାନୀଙ୍କ ବନବୁଲପୁରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇ ବେଆଇନ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହଟାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଏବଂ କିଛି ଅନିୟମିତ ଉପାଦାନ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନର ଲୋକମାନେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀର କମ୍ପାନୀ ପଠାଯାଉଛି। ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛୁ, କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଦଙ୍ଗାକାରୀ, ଏନକାଉଣ୍ଟର ଏବଂ ଅଗ୍ନି ସଂଯୋଗକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.