ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ କି ଅଭିନେତା ରଜନୀକାନ୍ତ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ତାମିଲନାଡୁରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଶନିବାର ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶାସକ AIADMK ସହିତ ମିଳିତତାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଏଥର ତାମିଲନାଡୁରେ ବିଜେପିର ରଣନୀତି ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ସଂଗଠନ (ଆରଏସଏସ) ବିଚାରକ ଏସ୍‌ ଗୁରୁମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି।

ଏହି ବୈଠକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି। କାରଣ ଗୁରୁମୂର୍ତ୍ତି ନିକଟରେ ଫିଲ୍ମ ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ଆରଏସଏସ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବୈଠକରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଅମିତ ଶାହା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ରଜନୀକାନ୍ତ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ ରାଜନୀତିକୁ ଆସିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ରଜନୀକାନ୍ତ କହିଥିଲେ ଯେ ସଠିକ୍ ସମୟ ଆସିଲେ ସେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଅପରପକ୍ଷେ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବେ ହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ଏସ୍ ଗୁରୁମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ପରେ ରାଜନୀତିରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଆଗମନ ବିଷୟକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।