Latest Odisha News

ପରିବେଶକୁ କ୍ଷତି ପହଁଚାଉଥିବା ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ସମ୍ବଳର ଶୋଷଣ କରିବାକୁ ଦେବୁନି: ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୌଣସି ଶିଳ୍ପକୁ ପରିବେଶକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦର ଶୋଷଣ କରିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହଦେଓ।

ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଶିଳ୍ପାୟନ ପାଇଁ ଆମ ସରକାର ସବୁ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ। ଏହା ସହିତ ଏହା ପରିବେଶଗତ ନିରନ୍ତର ବିକାଶକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବ। କୌଣସି ବାହ୍ୟ ଶକ୍ତିକୁ ଆମ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦର ଶୋଷଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜ ‘ସମ୍ବାଦ’ର ସିଇଓ ସମ୍ମିଳନୀରେ କନକବର୍ଦ୍ଦନ ସିଂହଦେଓ କହିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ପରିବେଶ, ସାମାଜିକ ଓ ଶାସନ (ଇଏସଜି) ଲକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରତି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ସେ ଶିଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଏହାର ମାନଦଣ୍ଡ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୂଆ ସରକାର ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ସିଙ୍ଗଲ ୱିଣ୍ଡୋ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ସେ ଆଶ୍ବସନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ କହିବୁ ଯେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ସିଙ୍ଗଲ ୱିଣ୍ଡୋ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେବୁ, ଆମେ ଏହାର ଅର୍ଥ ଏବଂ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଲିବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.