ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆକୁ ଝଟକା: ହାଇ ସ୍ପିଡ଼ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ଦାବି କରିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମନଲୋଭା ହାଇସ୍ପୀଡ଼ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସହ ମନଲୋଭା ପ୍ଲାନ ପାଇଁ ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆ ଆଦି କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଛି। ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟର ଅଥରିଟି ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ବା ଟ୍ରାଇ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟେଲିକମ୍ ଯୋଜନା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କହିଛି ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ପସନ୍ଦ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ହାଇ ସ୍ପୀଡ଼ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଦେବାର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ଅନ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସେବା ହ୍ରାସ ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ ଅଗ୍ରାଧିକାର ନେଟୱାର୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ​​|

ଜାତୀୟଗଣମାଧ୍ୟମ ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟୋରୀ ଅଥରିଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଟ୍ରାଇ) ଉଭୟ ଅପରେଟରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ କହିଛି। ଟ୍ରାଇ ଉଭୟ ଅପରେଟର୍ – ଏୟାରଟେଲ୍ ଏବଂ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି | ନିୟାମକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକରେ ଅଧିକ ଦେୟଯୁକ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସୁବିଧା ଓ ଅନ୍ୟ ସବୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସେବା ହ୍ରାସ ଆସିଛି କି?

ଟ୍ରାଇ ଅପରେଟରମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଛି ଯେ ସେମାନେ କିପରି ଅନ୍ୟ ସାଧାରଣ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି? ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏୟାରଟେଲର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ନେଟୱାର୍କ ଏବଂ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ସର୍ବଦା ଉତ୍ସାହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ପୋଷ୍ଟପେଡ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ସେବା ଏବଂ ଉତ୍ତରଦାୟିତ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଟ୍ରାଇ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଏୟାରଟେଲକୁ ସାତ ଦିନ ସମୟ ଦେଇଛି |

ସେହିପରି ଯେତେବେଳେ ଏହା ବିଷୟରେ ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ କୁ ପଚରାଗଲା, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭୋଡାଫୋନ୍ ରେଡକ୍ସ ଯୋଜନା ଆମ ମୂଲ୍ୟବାନ ପୋଷ୍ଟପେଡ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୀମିତ ଡାଟା, କଲ୍, ପ୍ରିମିୟମ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁ, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରୋମିଂ ପ୍ୟାକ୍ ସହିତ ଅନେକ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଗତିର ୪ଜି ଡାଟା ସେବା ଯୋଗାଇବାକୁ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.