କଂଗ୍ରେସ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଦଳ; ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇବାକୁ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅ: ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଶନିବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସକୁ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଦଳ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇବାକୁ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଆସାମରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସରବାନନ୍ଦ ସୋନୋୱାଲ ରାଜ୍ୟର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।

“କଂଗ୍ରେସ ଠାରୁ ଅଧିକ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ କେହି ନାହାଁନ୍ତି। କେବଳ ବିଜେପି ହେଉଛି ଦଳ, ଯାହା ଗରୀବ ଲୋକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ କାମ କରୁଛି।

ମହିଳା ତଥା ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇରାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସରକାର ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚା ବଗିଚାରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଇରାନୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଥୀଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅନେକ ଯୋଜନା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର କଦାପି କାମ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରେ ମାରିଆନି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନକୁ ଯିବ।