Latest Odisha News

ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ଦୁର୍ନୀତି ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଖୋଲିଲା ପାନ ଦୋକାନ

ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ବାହାଘର ପରେ ପାନ ପତ୍ରରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଫଟୋ ଜାରି କଲା କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶାସକ ବିଜେଡି ଓ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଏକାଠି ଅଛନ୍ତି । ଏପରି ଅଭିଯୋଗକୁ ଉପହାସ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ‘ପାନ୍ ଦୋକାନ’ ଖୋଲାଯାଇଛି। ପାଣ୍ଡିଆନ୍, ଅମିତ ଶାହା, ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଓ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ନାମ ପାନରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି।

ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଏହି ପଦକ୍ଷେପରେ ପାନ ଦୋକାନ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଏହି ଦୋକାନଗୁଡ଼ିକରେ ‘୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଦୁର୍ନୀତି ପାନ’, ‘୯,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନିର୍ବାଚନୀ ବଣ୍ଡ ପାନ’, ‘୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚିଟ୍ ଫଣ୍ଡ୍ ଦୁର୍ନୀତି ପାନ୍’ ଏବଂ ‘୯ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଖଣି ଦୁର୍ନୀତି ପାନ’ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି ନାମରେ ନାମିତ ପାନ ପତ୍ର ରଖାଯାଇଛି।

ଦଳର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଭାରୀ ଅଜୟ କୁମାରଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ଏହି ନିଆରା ବିକ୍ଷୋଭରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଜୟ କୁମାର ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ସରକାର ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଓଡ଼ିଶାରେ ରୋଜଗାର ସୁଯୋଗ ଅଭାବ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟର ନେତାମାନେ ସମୃଦ୍ଧ ହେଉଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟବାସୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ଆଶାରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଜନସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏହି ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ପାନ ବିକ୍ରି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଏସବୁ ଅଭିଯୋଗ ଓ ପ୍ରତିବାଦ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଜେଡି କିମ୍ବା ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.