Latest Odisha News

ଶରତ ଋତୁରେ ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ବୁଲିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି କି?

ବର୍ଷା ଋତୁର ଶୁଭ ବିଦାୟ ପରେ ଶରତର ଆଗମନରେ ପ୍ରକୃତିର ବିସ୍ମୟ ଏହି ତୁଷାର ଧବଳ। ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ୱ ସବୁଜରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏତିକି ବେଳେ ଭ୍ରମଣ କରିବା ଏକ ଉତ୍ୟମ ସମୟ। ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ପାଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମନୋରମ ଥାଏ। ଏହା ସହିତ ପାର୍ବଣ ଋତୁରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ମଜା ଟିକେ ଅଲଗା। ତେବେ ଆମ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ସ୍ଥାନ ତଥା ପ୍ରକୃତି, ପାହାଡ ପର୍ବତ ଥିବା ସ୍ଥାନ କଥା କହିବୁ ଯେଉଁଠାରେ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ। ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟଭରା ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ପ୍ରକୃତି ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ ଆପଣ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ।

ମହାବଳେଶ୍ୱର – ଏହି ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏହା ଏକ ଅତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ବତ। ଭେନା ହ୍ରଦ, ମୈପ୍ରୋ ଗାର୍ଡେନ୍ ଏବଂ ଲିଙ୍ଗମାଳା ଜଳପ୍ରପାତ ପରି ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ। ଚତୁର୍ଦିଗରେ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଦୃଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବିସ୍ମିତ କରିବ।

କୁନୁର – ଏହି ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ ତାମିଲନାଡୁରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏଠାରେ ଥିବା ସୁନ୍ଦର ଭ୍ୟାଲି ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ଭିଡ଼ଠାରୁ ଦୂରରେ ଶାନ୍ତିରେ କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କୁନୁରକୁ ଯାଇପାରିବେ। ଆପଣ ସିମ୍ସ ପାର୍କ, ହିଡେନ ଭ୍ୟାଲି, କେଟି ଭ୍ୟାଲି, କେଟି ଭ୍ୟାଲି ଏବଂ ଲ୍ୟାମ୍ବସ୍ ରକ୍ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ବୁଲିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ପଚମହରୀ- ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏହି ପାହାଡ଼ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଆପଣ ଏଠାରେ ପାହାଡ଼ର ସବୁଜିମାକୁ ଭଲ ପାଇବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଏଠାରେ ଝରଣାର ସୁନ୍ଦର ଦୃଶ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ପ୍ରତ୍ନତାତ୍ତ୍ୱିକ ଗୁମ୍ଫା ମଧ୍ୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ।

କସୌଲୀ – ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ସୁନ୍ଦର ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ କସୌଲୀ। ଆପଣ ଏଠାରେ ଶାନ୍ତ ପରିବେଶକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆପଣ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଚର୍ଚ୍ଚ, ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପଏଣ୍ଟ, ମଲ୍ ରୋଡ୍, ମଙ୍କି ପଏଣ୍ଟ, କୃଷ୍ଣ ଭବନ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଗୋରଖା ଦୁର୍ଗ ପରି ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.