Latest Odisha News

କେଉଁ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖି ବିଜେଡି ସମୀର ଦାଶଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କାଟିଲା? ପରୋକ୍ଷରେ ଦେଲା କି ଚେତାବନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନିମାପଡ଼ାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉ ବୋଲି ଦାବି କରି ଶନିବାର ଏବେର ବିଧାୟକ ସମୀର ଦାଶ ୩୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସମର୍ଥକ ଆଣି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏପରି କରି ନିଜ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ଦାବି କରିଥିଲେ। ନିମାପଡାରୁ ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଶଙ୍ଖ ଭବନ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଏହା ସମୀର ଦାଶଙ୍କ ରଣନୀତି ଥିଲା। ଦଳ ଏହି ଆସନ ପାଇଁ ଦିଲୀପ ନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ସମୀର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ସମୀର ଜଣେ ପୁରୁଖା ନେତା ହୋଇଥିବାରୁ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚିନ୍ତିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସିଧାସିଧା କହିଲେ ହୁଏତ ଦଳରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କନ୍ଦଳ ଯୋଗୁଁ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ତେଣୁ ପରୋକ୍ଷରେ ସମୀରଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ତଥା ଦଳର ରାଜା ଭାଇ ତଥା ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବଡ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ରାଜା ସ୍ୱାଇଁ ଏପ୍ରିଲ ୨୦ ତାରିଖରେ ଶଙ୍ଖ ଭବନରେ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ବୈଠକରେ ସମୀର ଦାଶଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛର ଯୁକ୍ତି ବୁଝାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଦଳ ପ୍ରଥମେ ସମୀର ଦାଶଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ହେଁ ପରିସ୍ଥିତି ବଦଳିଯାଇଛି, ଯାହା ଫଳରେ ଭିନ୍ନ ପରିଣାମ ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ରାଜା ସ୍ୱାଇଁ କହିଛନ୍ତି। ସମୀର ଦାଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯେଉଁ ସବୁ ଫାଇଲ ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ଯାହା ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଲେ ଦଳ ପାଇଁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ହୋଇଥାଇପାରେ ଏବଂ ତେଣୁ ଦଳୀୟ ନେତା ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନୂଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ନାୟକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ରାଜା ସ୍ବାଇଁ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ବୈଠକରେ ୩ ଜଣ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ, ଅନେକ ସରପଞ୍ଚ ଓ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କ ସମେତ କଠୋର ସମୀର ଦାଶ ସମର୍ଥକମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଟିକେଟ ନମିଳିବା ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ସମୀର ଦାଶ ନିମାପଡ଼ାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ନିଜେ ସମୀର ଦାଶଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବୟାନ ନ ମିଳିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରଦୀପ ଖଟେଇଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ଓକିଲମାନେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗତବର୍ଷ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ବିବାଦୀୟ ହେବା ପରେ ସମୀର ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ହରାଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଦଳ ମଧ୍ୟ ବେଶ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛି। ପରେ ସମୀର ଦଳରେ କୋଣଠେସା ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲେ। ଏବେ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହରାଇବାକୁ ଭିତିରିଆ ବିଦ୍ରୋହ କରିପାରନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ। ତେଣୁ କାଗଜପତ୍ର ହସ୍ତଗତ କଥା କହି ବିଜେଡି ପରୋକ୍ଷରେ ଚୁପ ରହିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.