Latest Odisha News

ଖଣିରେ ମାଟି ଅତଡା ଖସିବାରୁ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍ତର: ଛତିଶଗଡର ବସ୍ତର ଜିଲ୍ଲାର ଜଗଦଲପୁରରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଶ୍ରମିକ ମାଟି ଗଦା ତଳେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଚୁଇ ଖଣିରେ ଖନନ ସମୟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଜେସିବି ସହାୟତାରେ ଏହି ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଆହୁରି ଅଧିକ ଶ୍ରମିକ ଖଣି ତଳେ ପୋତି ହୋଇଥିବାର ଭୟ ରହିଛି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି।

ଛତିଶଗଡର ମାଲଗାଓଁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ମାଟି ତଳେ ପୋତି ହୋଇଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ପ୍ରସାୟ କରୁଛି । ଛତିଶଗଡର ବସ୍ତର ଜିଲ୍ଲାରେ ହଳଦିଆ ଖଣିରେ ପୋତି ଦିଆଯିବା ପରେ ୬ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଜିଲ୍ଲାର ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାଲଗାଓଁରେ ଥିବା ଚୁଇ ଖଣି (ଚୂନ ପଥର ଏହି ଖଣିରୁ ଖନନ କରାଯାଏ।) ଭୁଶୁଡ଼ିବା କାରଣରୁ ୬ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଆଜି ଚୁଇ ମାଟି ଖଣିରୁ ମାଟି ବାହାର କରୁଥିଲେ ଏହି ସମୟରେ ଉପର ଭାଗରେ ଥିବା ମାଟି ଅତାଡ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲା ​​ଏବଂ ସମସ୍ତେ ତଳେ ପୋତି ହୋଇ ରହିଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଏକ ଟିମ୍ ପଠାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.