ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ହିଂସା ଘଟଣାରେ ଆଉ ତିନି ଜଣ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀର ବୁରାରୀରେ କୃଷକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡରେ ଘଟିଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ଆଉ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଶନିବାର ଦିନ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀର ବୁରାରୀରେ କୃଷକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡରେ ଘଟିଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ଆଉ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସୁଖମିତ ସିଂ, ଗୁରୁଦୀପ ସିଂହ – ଦିଲ୍ଲୀର ହରି ନାଗରର ଉଭୟ ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ଲିବସପୁରର ବାସିନ୍ଦା ହରବିନ୍ଦ ସିଂ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁରାରୀରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଆଠ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ବୁରାରି ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ଉତ୍ତର ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ (ଏସଆଇଟି) ଗିରଫ କରିଛି ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ହିଂସା ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଏବଂ ମୋଟରସାଇକେଲ୍ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ରର ନୂତନ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ହଜାର ହଜାର କୃଷକ ପୋଲିସ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ।

ଅନେକ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ, ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଲାଇ ଲାଲ୍‌ କିଲ୍ଲାରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ମାରକୀ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। କେତେକ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଉଥିବା ରାମ୍ପରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଧାର୍ମିକ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।