ସୁପର୍‌ ବୋଲରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧର ବିଜ୍ଞାପନ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି। ଯାହା ଆମେରିକାର ନ୍ୟାସନାଲ ଫୁଟବଲ ଲିଗର ସୁପର ବୋଲ ୨୦୨୧ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସୁପର ବୋଲ ହେଉଛି ଆମେରିକାର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଉଥିବା କ୍ରୀଡା ଇଭେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ଇଭେଣ୍ଟ ସମୟରେ ପ୍ରସାରିତ ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ମୂଲ୍ୟ ୫ ରୁ ୬ ମିଲିୟନ୍ ମଧ୍ୟରେ (୩୬ କୋଟିରୁ ୪୪ କୋଟି ମଧ୍ୟରେ) ହୋଇପାରେ।

ସୋମବାର ସକାଳେ ଅନେକ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୁପର ବୋଲରେ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧର ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି।

“ଏହି ସୁପର ବୋଲ୍‌ ସମୟରେ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟତା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଖନ୍ତୁ। ଆମେ ଶୁଣୁଛୁ ଏହି ସୁପର ବୋଲର ବିଜ୍ଞାପନ ଚ୍ୟାନେଲ 47 KSEE 24 ରେ, କାଲିଫର୍ନିଆର ଫ୍ରେସ୍ନୋ କାଉଣ୍ଟିରେ ୩-୩: ୩୦ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବ ବୋଲି ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଶିଖ୍ ନାମକ ଏକ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଜଣାଇଛି।

୩୦ ସେକେଣ୍ଡର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ ମାର୍ଟିନ୍ ଲୁଥର୍ କିଙ୍ଗ ଜ୍ରୁଙ୍କ ଏକ ଉଦ୍ଧୃତିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଚାଲୁଥିବା କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିରୋଧ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କୃଷକ ବିରୋଧୀ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ, ଗୋଷ୍ଠୀ ଏବଂ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ମେସେଜିଂର ବିପରୀତ, ବିଜ୍ଞାପନ କେବଳ କାଲିଫର୍ନିଆର କିଛି ଅଂଶରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା।

ପ୍ରକୃତ ସୁପର ବୋଲର ଘଟଣାର ଅଂଶ ନୁହେଁ ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ସ୍ଥାନୀୟ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଭାରତର କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପ୍ରି-ସୁପର ବୋଲର ବିଜ୍ଞାପନ ଭାବରେ ଭ୍ୟାଲି ଶିଖ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ଅନୁଦାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା।