Latest Odisha News

ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ଗ୍ରୀଷ୍ମ କାଳୀନ ଭିଡକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଚାଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ନିୟମିତ ଟ୍ରେନରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ କାଳୀନ ଭିଡକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ସେବା ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ସଂଯୋଗ କରିବା ସହିତ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ନିରନ୍ତର ଯାତ୍ରା ଉପଲବ୍ଧତା ଏବଂ ସ୍ମରଣୀୟ ଅନୁଭୂତି ପାଇଁ ସୁବିଧା, ଆରାମ ଏବଂ ନିରାପତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦେଶରେ ଚାଲୁଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ମଧ୍ୟ ସେବା ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଇବ ।

BjdElectrycity

ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳପଥ ଏହାର ପରିସୀମାରୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହା ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ କରିବ । ଯାତ୍ରୀମାନେ ସୁବିଧାଜନକ ଯାତ୍ରା ଅଭିଜ୍ଞତା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ସହିତ ଆରାମ ଏବଂ ସୁବିଧାରେ ଯାତାୟାତ କରିବାକୁ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇପାରିବେ । ଗ୍ରୀଷ୍ମ କାଳୀନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ଏହାର ସୁବିଧାଜନକ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ, ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଅନୁଯାୟୀ ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରିବାକୁ ସହାୟତା କରିବ । ସାପ୍ତାହିକ ଛୁଟି ହେଉ କିମ୍ବା  ବର୍ଦ୍ଧିତ ଛୁଟିଦିନ; ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ସୁବିଧାଜନକ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମାଧାନ ପ୍ରଦାନ କରିବ  ।

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ କାଳୀନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ପୁରୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା  ରୋଡ୍, କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସମ୍ବଲପୁର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍ ଓ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ରୁ ଚଳାଚଳ କରୁଛି । ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳ ପାଇଁ  ସେମାନଙ୍କ ନିକଟତମ ଷ୍ଟେସନ ମାନଙ୍କ ଠାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଖୋଜିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆରାମ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଟିକେଟ୍ ବୁକ ପାଇପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.