Latest Odisha News

ଶସ୍ତାରେ ବୁଲି ଆସନ୍ତୁ ୟୁରୋପ

ଓଡିଶା ସମ୍ବାଦ ବ୍ୟୁରୋ: ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ ସମସ୍ତଙ୍କର ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ। ସେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ହନିମୁନ କଥା କୁହନ୍ତୁ କିମ୍ବା ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ମସ୍ତି କଥା, ସଭିଏ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ ବୋଲି କେହି ଯିବାକୁ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି ଶସ୍ତାରେ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ଅଫର୍ ମିଳେ ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସୁଯୋଗ ଛାଡିବେ କି? ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କିପରି ବହୁତ କମ ଟଙ୍କାରେ ୟୁରୋପ ଭ୍ରମଣ କରିପାରିବେ।

ୟୁରୋପରେ ଭ୍ରମଣ କରିବା ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଏଠାରେ ବୁଲିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୁଅନ୍ତି। ୟୁରୋପ ଏହାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସମସ୍ତଙ୍କର ଏଠାକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଅଛି। ୟୁରୋପ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିବା ସହିତ ଅନେକ ଲୋକ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୟୁରୋପର ଏପରି କିଛି ଦେଶ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ମାତ୍ର 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବୁଲାବୁଲି କରିପାରିବେ। ଆଜ୍ଞା ହଁ! ହୁଏ ତ ଆପଣ ଏହା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ।

ବୁଲଗେରିଆ- ବୁଲଗେରିଆ ଏକ ଶାନ୍ତ ସହର ଅଟେ। ଏହା ପାହାଡ଼, ପର୍ବତ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ବେଳାଭୂମି ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଏଠାରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ନାହିଁ। ଏଠାରେ ଆପଣ 1500 ରୁ 2500 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ।

ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକ୍- ୟୁରୋପର ଅନେକ ଦେଶ ଅପେକ୍ଷା ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକରେ ଯାତ୍ରା ଶସ୍ତା ଅଟେ। ଆପଣ 1500 ରୁ 2500 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଏକ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ। ଏଠାରେ ଆପଣ ଶସ୍ତା ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ।

ହଙ୍ଗେରୀ- ହଙ୍ଗେରୀରେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଦେଶ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବଜେଟ୍ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। 3000 ରୁ 4000 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଏଠାରେ ଆପଣ ଏକ ଭଲ ହୋଟେଲ ପାଇବେ।

ରୋମାନିଆ- ଯଦି ଆପଣ ରୋମାନିଆ ଯିବାକୁ ଆଗରୁ ବିମାନ ଟିକେଟ ବୁକ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ 50 ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଟିକେଟ ମିଳିବ। ରୋମାନିଆରେ ଆପଣ ପୁରାତନ ମଠ ଏବଂ ପଥରରେ ନିର୍ମିତ ଚର୍ଚ୍ଚ ଦେଖିପାରିବେ। ଏଠାରେ ରହିବା ଏବଂ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଶସ୍ତା ଅଟେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.