Latest Odisha News

ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରି ଇସ୍ରାଏଲରେ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି

ଜେରୁଶ‌େଲମ: ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଥିଲେ। କୋଟିପତି ସହଯୋଗୀ ତଥା ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ ଜଡିତ ତିନିଟି ମାମଲାରେ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ, ଠକେଇ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତେବେ ସେ କିଛି ଭୁଲ କରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀମାନେ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କୁ କରୋନା ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଗତ ବର୍ଷରୁ ଜେରୁଶ‌େଲମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ହଜାର ହଜାର ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ନେତାନ୍ୟାହୁ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପୁନର୍ବାର ଇସ୍ରାଏଲରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାର ଅଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଦେଶର ଚତୁର୍ଥ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା ୯ ମିଲିୟନ୍‌ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲର ପ୍ରଥମ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହି ପ୍ରତିବାଦରେ ଦେଶର ତୃତୀୟ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ଦେଶରେ ମହାମାରୀ ଅଗ୍ରଗତି ହେତୁ ନିକଟରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି। ଏଠାରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.