Latest Odisha News

ବରଯାତ୍ରୀ କାରରେ ଆସି ରେଡ୍ କଲା ଆଇଟି: ଟଙ୍କା, ସୁନା ଗହଣା ଦେଖି କୁବେର ବି ଆଖି ବୁଲେଇ ଦେବ !

ମୁମ୍ବାଇ: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଅର୍ପିତା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଘରେ ଇଡି ରେଡ୍ ବେଳେ ଯେଉଁ ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଥିଲା ତାହା ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା। ଏବେ କିନ୍ତୁ ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏପରି ଏକ ରେଡ୍ କରିଛି ଯାହା ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଆଉ ଜବତ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା, ହୀରା, ସୁନା ଗହଣା ଆଦି ଏତେ ଜବତ ହୋଇଛି ଯେ କୁବେର ବି ଦେଖିଲେ ଆଖି ବୁଲେଇ ଦେବ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜାଲନାରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଟିମ୍  ଏପରି ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଚଢାଉ କରିଛି। ଆଇଟି ଟିମ୍ ଇସ୍ପାତ, ବୟନ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଡେଭଲପରଙ୍କ ଘର ଓ ଅଫିସରେ ଏକକାଳୀନ ଚଢାଉ କରିଛି। ଏହି ଚଢାଉର ସମୟରେ ୫୬ କୋଟି ନଗଦ ଏବଂ ୩୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ କୋଟିର ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ଏହି ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଆଇଟି ଟିମ୍ ଏଥିପାଇଁ ଏତେ ବଡ ରେଡ୍ କରିବା ସହଜ ନଥିଲା।

ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜାଲ ପକାଇଲେ। ଅଧିକାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଗାଡିରେ ରାହୁଲ ୱେଡସ ଅଞ୍ଜଳିର ଏକ ଷ୍ଟିକର ଲଗାଇଥିଲେ। ଯାହାଫଳରେ କେହି ସନ୍ଦେହ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସମସ୍ତେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ଏହା ହେଉଛି ବିବାହ ପାଇଁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କାର।

କିନ୍ତୁ ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଗଷ୍ଟ ୩ ତାରିଖ ସକାଳେ ଆୟକର ବିଭାଗର ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଡି ନାଶିକ ଏବଂ ଔରଙ୍ଗାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଜଲନାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଗାଡି ଗୁଡ଼ିକରେ ବିବାହ ସମାରୋହର ଷ୍ଟିକର ଥିଲା। ଏହି ଗାଡି ଗୁଡିକ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ ଯେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ କାର ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏହା ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ନୁହେଁ ବରଂ ଆୟକର ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏପରି ବେଶରେ ଚଢାଉ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ କମ୍ପାନୀରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନଗଦ ଓ ସୁନା ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏତେ ପରିମାଣର ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ଯେ ଟଙ୍କା ଗଣିବାକୁ ୧୩ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.