Latest Odisha News

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଯାଇ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ଯାତ୍ରା ଜଗତର ଭିଲେନ୍ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରି ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଯାତ୍ରା କଳାକାର ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା ବୁଧବାର ପୁରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଯାଇ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଆ ଯାତ୍ରାରେ ଖଳନାୟକ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ଜଣାଶୁଣା ହୋଇଥିବା ଦୈତାରୀ ପ୍ରଥମେ ମନ୍ଦିର ନିକଟସ୍ଥ ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ କିଛି ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ସେ କଳାଠାକୁରଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ଦୈତାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରିବା ପରେ ସେ ନିଜ ଭୁଲ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିବା ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଲେ ଯେ ପ୍ରଭୁ କରୁଣାର ମୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାର୍ଥନା ଶୁଣିବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଛନ୍ତି।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ ଏହିପରି ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି କରିବା ପରେ ନିଜ ଭୁଲକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ମହାପ୍ରଭୁ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ପାଇଁ ସେ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସିଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଦୈତାରୀ ତାଙ୍କ ବୟାନ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଏବଂ ଟ୍ରୋଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିଲା । ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମାନ୍ତରାଳ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା ସହ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ସଫଳତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.