‘ତାଣ୍ଡବ’ ବିବାଦ; ଆଜି ହେବ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଲ୍ଲୀ ଅବ୍ବାସଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ତାଣ୍ଡବ’ ନେଇ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବିରୋଧ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିରୋଧ ଏବଂ ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ଅପର୍ନା ପୁରୋହିତ, ନିର୍ମାତା ହିମାଂଶୁ କୃଷ୍ଣ ମେହେରା, ଧାରାବାହିକ ଲେଖକ ଗୌରବ ସୋଲାଙ୍କି ଏବଂ ଅଭିନେତା ଜିଶାନ ଆୟୁବ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରାଯାଇଥିବା ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ବିରୋଧରେ ଏହି ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି। ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆର ବାତିଲ କରିବାକୁ ଏହି ପିଟିସନରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଏହି ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ହେବ। ନିକଟରେ, ଲକ୍ଷ୍ନୌର ହଜ୍ରାଟଗଞ୍ଜ କୋଟୱାଲିରେ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ତାଣ୍ଡବ’ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଲି ଅବ୍ବାସ, ନିର୍ମାତା ହିମାଂଶୁ କୃଷ୍ଣ ମେହେରା, ଲେଖକ ଗୌରବ ସୋଲାଙ୍କି ଏବଂ ହେଡ ଇଣ୍ଡିଆ ମୂଳ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଆମାଜନର ଅପର୍ନା ପୁରୋହିତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହା ପରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ପୋଲିସ୍ ଟିମ୍ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ନିର୍ମାତା ହିମାଂଶୁ କୃଷ୍ଣ ମେହେରା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଲି ଅବ୍ବାସ ଏବଂ ଲେଖକ ଗୌରବ ସୋଲାଙ୍କିଙ୍କ ଘର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଭେଟି ପଚରାଉଚରା କରି ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ତିନିଜଣ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍‌ ଦ୍ବାରା ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି। ଜାନୁଆରୀ ୧୬ ରେ OTT ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ୱେବ ସିରିଜ ‘ତାଣ୍ଡବ’ ବିଷୟରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଧାରାବାହିକ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି।