ଚାଷୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବକୁ ନେଇ ପୁଣି ବର୍ଷିଲେ କଙ୍ଗନା; କହିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ

kangana1
Twitter

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତିନୋଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କୃଷି ଆଇନ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୬୨ ଦିନ  ହେବ କୃଷକମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଥିଲା। ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ, କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ରୁଟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୃଷକମାନେ ଏହି ରାସ୍ତା ଭାଙ୍ଗି ଦିଲ୍ଲୀ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା। ଏତେ ଦିନ ଧରି ଚାଷୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଜି ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।

କୃଷକଙ୍କ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନୋଟ ମଧ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଦିଲଜିତ ଦୋସାଞ୍ଜଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷିଛନ୍ତି।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟ୍ୱିଟରେ କଙ୍ଗନା ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୋର ୬ଟି ଚୁକ୍ତିନାମା ବାତିଲ ହୋଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଦସ୍ତଖତ କରିସାରିଛି ଏବଂ କିଛି ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ମୁଁ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି କହିଛି, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ମୋଠାରୁ ଚୁକ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି। ଆଜି ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅଟନ୍ତି।