Latest Odisha News

BREAKING NEWS

ଯଦି ବିକାଶ ହୋଇଛି ଓଡ଼ିଶାରେ ଦାଦନ ସମସ୍ୟା କାହିଁକି ଚରମ ସୀମାରେ: ଖଡ଼ଗେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଏଆଇସିସି ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ଗୁରୁବାର ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

BjdElectrycity

୨୪ ବର୍ଷର ବିଜେଡି ଶାସନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଦାଦନଙ୍କ ନିରନ୍ତର ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିବା ସହ ଏହାକୁ ସବୁଠୁ ବଡ ବେକାରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଡ଼ଗେ ଦାଦନ ବଢିବା ପଛର କାରଣ ଓ ବଢ଼ୁଥିବା ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡି ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶକୁ ଅବହେଳା କରିବା ସହ ଖଣିଜ ସମ୍ପଦର ଅପବ୍ୟବହାର କରୁଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ପାଇଁ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବେ ଦାୟୀ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଖଡଗେ ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନୀ ଦାବିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ସମ୍ବିଧାନ ଏବଂ ଜାତୀୟ ଏକତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଲୋକେ ଏଥିପାଇଁ ମନସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ଦେଇ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଯେଉଁଠି ବି ଯାଉଛି ମୋଦୀଙ୍କ ବିକାଶ କଥା ଶୁଣିଆସୁଛି। ଦଳ କହିଛି ‘ଅବ କି ବାର ୪୦୦ ପାର’। ଖଡଗେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି । ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି, ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଧାନର ଏମଏସପି କୁଇଣ୍ଟାଲ ପିଛା ୩୧୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ମୋଦୀ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ତେବେ ଏନେଇ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.