ଡାଟସନ୍ ରେଡି-ଗୋ: ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା କାର, ଆରମ୍ଭ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୨.୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍ କାରଗୁଡିକର ଚାହିଦା ଅଧିକ | କମ୍ ମୂଲ୍ୟ, କମ୍ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଏବଂ ଉନ୍ନତ ମାଇଲେଜ୍ ହେତୁ ଏହି କାରଗୁଡିକ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି | ସମ୍ପ୍ରତି ଜାପାନର କାର ନିର୍ମାତା ଡାଟସନ ଏହାର ରେଡି-ଗୋ କୁ ନୂତନ ଅପଡେଟ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ବଜାରରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି | କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ ଛୋଟ ପରିବାର ପାଇଁ ଏହି କାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପସନ୍ଦ ହେବ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏହା ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ଏହାର ମୂଲ୍ୟରେ ଭଲ ମାଇଲେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ ।

ଡାଟସନ୍ ରେଡି-ଗୋ କାରର ଡିଜାଇନ୍:

କମ୍ପାନୀ କେବଳ ଏହି କାରରେ ଏକ ନୂତନ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅପଡେଟ୍ ଦେବାସହ,ଏହାର ଡିଜାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି | ନୂତନ ରେଡି- ଗୋ ର ସାମ୍ନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂତନ L- ଆକୃତିର ଏଲଇଡି ଡେ ଟାଇମ୍ ଚାଲୁଥିବା ଲାଇଟ୍ ଏବଂ ଚଉଡା ଏବଂ ବଡ଼ ଫ୍ରଣ୍ଟ୍ ଗ୍ରୀଲ୍ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି, ଯାହା ଏହି କାରର ଆଗ ଚେହେରାକୁ ଆହୁରି ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିଥାଏ | ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଚକ ଏବଂ ଚକ କଭର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଏଥି ସହିତ, କମ୍ପାନୀ ଏଲଇଡି ଟେଲ ଲାଇଟ ଏବଂ ଫ୍ୟାକ୍ସ ଫିସ୍କଡ ପ୍ଲେଟ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି, ଯାହା କାରକୁ ଏକ ସ୍ପୋର୍ଟି ଲୁକ ଦେଇଥାଏ |

ଡାଟସନ୍ ରେଡି-ଗୋ କାରର ଫିଚର୍ସ:

ଏହି କାରରେ କମ୍ପାନୀ ୮.୦ ଇଞ୍ଚ ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ, ରିଅର ପାର୍କିଂ କ୍ୟାମେରା, ଡିଜିଟାଲ ଟାକୋମିଟର, ଡ୍ରାଇଭର ଏୟାରବ୍ୟାଗ, ରିଅର ପାର୍କିଂ ସେନସର, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ବ୍ରେକଫୋର୍ସ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବୁସନ (EBD) ଆଣ୍ଟି-ଲକ୍ ବ୍ରେକିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ (ଏବିଏସ୍) ଏବଂ ସ୍ପିଡ୍ ଆଲର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ, ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଅଟୋ ଏବଂ ଆପଲ୍ କାରପ୍ଲେ ଆଦି ଫିଚର୍ସ ଦିଆଯାଇଛି।

ଡାଟସନ୍ ରେଡି-ଗୋ କାରର ଇଞ୍ଜିନ କ୍ଷମତା:

କମ୍ପାନୀ ଏହି କାରକୁ ଦୁଇଟି ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ସହିତ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି କରାଇଛି | ଏଥିରେ ୦.୮ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ଏବଂ ୧.୦ ଲିଟର କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ | ଏହାର ୦.୮-ଲିଟର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୫୪ବିଏଚପି ଶକ୍ତି ଏବଂ ୭୨ଏନଏମ୍ ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହି ସମୟରେ, ଏହାର ୧.୦ ଲିଟର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୬୭ବିଏଚପି ଶକ୍ତି ଏବଂ ୯୧ଏନଏମ୍ ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରେ |

ଡାଟସନ୍ ରେଡି-ଗୋ କାରର ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ମାଇଲେଜ୍:

ଏହି ୫ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ କାରର ମୂଲ୍ୟ ୨.୮୩ ଲକ୍ଷରୁ ୪.୭୭ ଲକ୍ଷ (ଏକ୍ସ-ସୋ’ରୁମ୍) ର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି | କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହାର ବୃହତ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଆଇସ୍ୟାଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରେ, ଯାହା କାରର ମାଇଲେଜ୍ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ | ଅବଶ୍ୟ, ରେଡିଗୋର ୦.୮ ଲିଟର ପ୍ରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦.୭୧ କିମି/ପ୍ରତି ଲିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଇଲେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ ଏହାର ୧.୦ ଲିଟର ମାନୁଆଲ୍ ସଂସ୍କରଣ ୨୧.୭ କିମି/ପ୍ରତି ଲିଟରମାଇଲେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି କାରର ୧.୦ ଲିଟର ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ (AMT) ପ୍ରକାର ୨୨ କିମି/ପ୍ରତି ଲିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଇଲେଜ୍ ଦେଇଥାଏ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.